میزان ۲, ۱۴۰۱

درباره ما

خبرگزاری آماج در بخش های خبر، گزارش و تحلیل واقع بینانه فعالیت مستمر دارد و دو حوزه داخلی و بین المللی را پوشش می دهد. دفتر مرکزی خبرگزاری آماج در کابل می باشد و در برخی شهرها و ولایات مهم افغانستان خبرنگاران فعال دارد. این خبرگزاری دارای یک بورد شاخص از نویسندگان ثابت و موقت و نیز تحلیلگران امتیازی می باشد که هر روز مهمترین تحولات افغانستان و جهان را توجه و انعکاس شان قرار می دهد و نیز پذیرای آراء و نوشته های سایر نویسندگان محترم، می باشد.خبرگزاری آماج معتقد به اطلاع رسانی دقیق و بیطرفانه بوده، خواهان تقویت دموکراسی و مردمسالاری، حمایت از دستاوردهای نظام و مردم، حفظ ارزشهای مردم افغانستان می باشد.

مسیر حرکت خبرگزاری آماج:

این رسانه خبری-تحلیلی، سیاستها و برنامه های اشتباه و مشکوک مراجع و نهادهای دولتی را در زمان و زمینه های مختلف و نیز فعالیت های خشونت بار و ضد انسانی و منافع ملی افغانستان که توسط هر نهاد یا گروهی تعقیب شود را مورد نقد قرار می دهد و بعضاً اندیشه های انتقادی و سازنده سایر تحلیلگران را منتشر می کند. خبرگزاری آماج، منتقد حضور منفی، آمرانه و غیرسازنده کشورهای بین المللی در افغانستان است؛ معتقد به گسترش همگرایی منطقوی و ایجاد مناسبات متوازن میان افغانستان با همه کشورهاست. نسبت به پدیده های منفی و تهدیدآمیز مانند تروریسم، طالبان و موادمخدر، با نگرانی خاصی می نگرد.

این خبرگزاری تلاش می کند در بخش خبر، اطلاع رسانی سریع، دقیق و بیطرفانه داشته باشد. اما در تحلیل هایی که نشر می کند تا آنجا که اهانت به فرد و سازمانی نباشد، آزادی بیان و اندیشه را حق خود و همه شهروندان می داند و در انتشار آثار نویسندگان همکار و یا مقالات ارسالی نویسندگان و کارشناسان، بر اساس پالیسی نشراتی خود اقدام می کند.

خبرگزاری آماج، از نویسندگان، کارشناسان و اهالی علم و فرهنگ و رسانه دعوت به همکاری می کند.

این خبرگزاری با بودجه شخصی برای نیازمندی های مالی خود از تاجران ملی، خیّرین و دلسوزان علم و فرهنگ این کشور استمداد می جوید.

خبرگزاری آماج از طریق دامنه ای : www.amajnews.com   قابل دسترسی میباشد. 

دنبال کنندگانی که مایل به تماس با مسئولین خبرگزاری آماج هستند می توانند وارد بخش “تماس با ما” شوند و پیام خود را نوشته و ارسال نمایند و یا با نشانی های الکترونیکی ذیل در تماس شوند:

info@amajnews.com

یاد آورد: به دلایل امنیتی و شرایط موجود که هیچ هموطن آزادی خواه ما انتظار آن را نداشت، از ذکر نام مسؤولان و نویسندگان خبری خبرگزاری آماج، مؤقتا جلوگیری شده است.